301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Eylül 2020 - Perşembe 17:28
 
Madalya ve Beratlar takdim edildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla tüm Türkiye’de aynı saatte Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları Tevcih Töreni düzenlendi. Afyonkarahisar’da da Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe ve protokol üyeleri Gazi ve Şehit yakınlarına Madalya ve Beratlarını takdim etti.
GÜNDEM Haberi


Aile Çalışma ve sosyal hizmetler İl Müdürlüğünde düzenlenen törene Vali Vekili Mehmet Boztepe, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayp Özdemir, Afyonkarahisar Sağlık bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Âdem Arslan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Emre Öztürk, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Yusuf Aytaç Hürkal, Gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Bu Madalyalar Sizlerin Fedakarlığının Bir Nişanesidir

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe Konuştu.  Şehit yakınları ve gazilerin fedakârlıklarının değerinin her şeyden üstün olduğuna değinen Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe: “Bu topraklar yurt edinmeye karar verdiğimiz milat olarak refere ettiğimiz 1071 tarihinden buyana hem yurt edinebilmek hem de yurt olarak tutabilmek adına birçok şehidimizi, birçok gazimizi ebediyete uğurlamak durumunda kaldık. Onlara verdiğimiz değeri ve kıymeti bir madalya ile ölçemeyeceğimizin biz de farkındayız. Fakat sonuçta sizlere duyduğumuz vefanın, sizlere duyduğumuz minnet duygusunun bir simgesi olarak bugün madalya ve beratlar kıymetli gazilerimiz ve şehitlerimizin yakınlarına tevdi edilecek. Ümit ediyorum ki bir ömür boyunca şehitlerimizin ve burada bulunan gazilerimizin bizlere yapmış oldukları fedakârlığın bir nişanesi olarak bizlerin kalbinde bir ömür boyu sizlerin de evlerinde gururla asacağınız bir nişane olarak kalacaktır. Tüm ulusumuz, hemşehrilerimiz, devletimiz ve milletimiz adına yapmış olduğunuz bu fedakârlıklardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu vesileyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz olmak üzere bu vatanın yurt olmasında şehit düşen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi.

Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe’nin konuşmasının ardından sırasıyla Malul Gazi J. Uzm. Onb. Serdar Aladaş, Şehit J. Uzm. Çvş. Ramazan Bağlan, Şehit J. Uzm. Çvş. Turgay Uğantaş ve Malul Gazi J. Uzm. Çvş. Nuri Karakaş’a madalya ve beratları teslim edildi.

Kaynak: Editör: Afyon Haber Merkezi
 
Etiketler: Madalya, ve, Beratlar, takdim, edildi,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Basın İlan Kurumu
Haber Yazılımı