SON DAKİKA
hava
Google News

Ak Partiden açıklama; Hazmedemiyorlar..

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2023 - 17:54

Ak Partiden açıklama; Hazmedemiyorlar..

AFRAY projesine iftira atan CHP’lilere AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek kameraların karşısına geçerek cevap verdi. Açıklamada “Allah aşkına AK Parti’nin temel atıp da yarım bıraktığı tek bir eseri gösterin” denildi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay beraberinde AK Parti milletvekili Ali Özkaya ve AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve AK Parti yönetim kurulu üyeleri ile birlikte hızlı trenin temeline ilişkin iddialarda bulunan CHP’lilere şantiyeden cevap verdi. 

“Haksız isnatlar dolayısıyla bu açıklamayı yapıyoruz”

Özkaya konuşmasında “Bakanlığımızın genel müdür yardımcısı daire başkanımız, il yönetim kurulu arkadaşlarım, projemizin koordinatörü, mühendisi ve çok kıymetli basın mensupları, bugün Afyonkarahisar’da dün atmış olduğumuz Afray’la ilgili, temelle ulusal basında çıkan bir kısım haksız isnatlar dolayısıyla bu açıklamayı yapmak durumundayız. 2019 yerel seçimlerinde Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek Bey’in açıklamış olduğu Afray projemizle ilgili bakanlığımızla yaptığımız 4 yıllık müzakereleri sonucunda önce Devlet Demiryollarıyla başlayan ve daha sonra da Ulaştırma Bakanlığı, Altyapı Genel Müdürlüğü’ne aktarılan 7,5 kilometre güzergahlı ve altı istasyonlu temelinin projelerini dün atmıştık” dedi.

“Trafik güvenliğini aksatmamamak için..”

Özkaya ayrıca “Biz aslında bu temeli dünkü konuşmamda da söylediğim gibi yaklaşık iki ay önce atacaktık. Değerli Genel Müdürlüğümüzden, bütün arkadaşlarımız, Afyon yöneticilerimizle birlikte tek tek bırak güzergah güzergah nerede güzergah olacak, nerede durak olacak? Bunları kararlaştırdık ve Şubat ayı itibariyle de temel atmak üzere sayın Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu Bey’le anlaştık. Ancak Türkiye’de altı Şubat’ta dünya tarihinin en büyük depremleriyle birisiyle karşı karşıya kaldık. Ve Sayın Cumhurbaşkanımız her bir Sayın Bakanımızı ve bazen iki bakanımızı bir ilde görevlendirdi. Sayın Bakanımız da Adıyaman’da görevli olduğu için ve yaklaşık 45 günlük sürede hep orada kaldığı için bu temel atma törenimiz gecikti. Ve biz de tabii ki seçim yasakları başlamadan önce temelimizi uygun bir yerde trafik güvenliğini aksatmayacak ve o günkü temel atma ve diğer programların daha kolaylıkla sağlanabileceği bir bölgede artık. Yedi buçuk kilometrelik bir Afray projesi. Beş yüz sekiz kilometrelik bir Ankara – Afyonkarahisar – İzmir hızlı treninin bu yolunda mutlaka bir bölgeye atacaksınız” ifadelerine yer verdi.

“Millete tuvaleti layık gören bir zihniyet!”

“Bu zihniyeti çok iyi tanıyoruz” diyen Özkaya “Bu zihniyet yaptırmam zihniyeti. Bu zihniyet kirli zihniyet. 1937 yılında Mustafa Kemal Paşa bir gün bakanlar kuruluyla ilgili toplantıda o günün başbakanına dönüyor. Diyor ki İsmet yine engerek yılanı gibi zehirli dilinle herkesi sokuyorsun. Nedir bu durum? İsmet Paşa tabii çok kıpkırmızı oluyor. Efendim nereden çıktı? Yaverim olan bir mebus bunu diyor. Ondan sonra oradaki oturan yaver Cevat Abbas Gürer kıpkırmızı kızarıyor. Diyor ki Atatürk, ‘çocuk, sen rahat ol, sen değilsin.’ Anlaşılıyor ki Salih Bozok. Bu engerek yılanı gibi zehirli delin aynısını dün yine yaşadık. Biz bunu biliyoruz. Bu zihniyeti her zaman yaşıyoruz. Yine Afyonkarahisar’da bu olayı yeni yaşamadık. Bakın size şimdi bunun örnekleriyle göstereceğim. Bundan 4 yıl önce Afyonkarahisar’da yine bir belediye seçimlerinden önce bugünkü CHP milletvekilinin eşi sosyal medya hesabından yazdı. Yasin Köksal, vatandaşın aklıyla dalga geçmeyin. ‘Sinanpaşa’da temel atmaya hastanenin tuvaletinden başlamışlar galiba’ diye twit göstermişti. Şimdi silmiş ama arşiv unutmaz arşiv hiçbir şey bırakmaz. Bu hastaneyi yaptık. Ne zaman yaptık hem de 2 yıl önce bakın. Bu da o temelden bir kare o gün bunları söylüyordu. Bugün Afyonkarahisar’ın en iyi hastanelerinden birisi Sinanpaşa Devlet Hastanesi. O günden bugüne hizmet veriyor. Afyonkarahisar halkı bu bizimle alay eden ve affedersiniz millete tuvaleti layık gören zihniyete gelsin de Sinanpaşa’ya görüşelim diyor. Sinanpaşa’ya niye rahatça gidip konuşamıyorlar? Bu zihniyeti de çok iyi tanıyoruz” ifadelerini kullandı.  

“Bu millet 14 mayıstan sonra evcilik oyununu oynatacak”

Özkaya konuşmasını “Değerli genel müdür yardımcımız, daire başkanımız, şirketin yöneticisi bu. Bu iş 750.000.000 liralık bir yatırım, 750.000.000 ulaştırma bakanlığımız Ankara, İzmir hızlı yerine dahil etti ve Afyonkarahisar’a 750.000.000 liralık bir devasa yatırım yapılıyor ve birileri gelip oraya gül bırakıyor. Evcilik oyunu oynayacakmış. Afyonkarahisar halkı 14 Mayıs’tan sonra size evcilik oyununu oynatacak. Afyonkarahisarlı evcilik oyunu nasıl oynamıyormuş? Onu da görecek bunu söyleyenler. Buradan 50.000 işçi öğrencimiz üniversiteden şehir merkezine gitmiyor diye söyleyen Afyonkarahisar halkı, biz bunu duyduğumuz için düşündüğümüz için bu güzergahı seçtik ve inşallah temel attık, merak etmeyin. Şirketimizin yöneticilerde söylediler. Bu hızlı trene bütün herkesi davet ediyoruz. Bizi haksız isnatlarda eleştirenleri de davet ediyoruz. Gelsinler başkan bazen Mehmet Zeybek başkanım kızıyor. Onlara müsaade etmeyeceğim diyor ama bizim görevimiz bütün kavgaya hizmet yapmak, bunu yapacağız. Bu yatırım devam edecek. Allah aşkına AK Parti’nin temel atıp da yarım bıraktığı tek bir eseri gösterin. Bizde böyle kirli zihniyetlere yer yok, iftiraya yer yok, algıya yer yok. Biz bugün bütün seçim programımızı bozduk ve şu yağmurda çamurda gelip bütün milletimizi, aziz milletimizi bilgilendirelim diyoruz. Milletimiz müsterih olsun Afyonkarahisarlı müsterih olsun. Her verdiğimiz söz gibi bu sözü de yerine getireceğiz inşallah. Teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.  

“Evciliği de oyunculuğu da 14 Mayıs’ta bu millet gösterecek”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de “Bunlar ancak ve ancak laf üretir hizmette yok. Bugüne kadar kendi belediyelerine ait Allah için yaptıkları büyük bir yatırım göstersinler. Alınlarından öperim diyeceğiz. Mitingleri ilgi görmeyince bunu algı operasyonuyla yenmeye çalışıyorlar. Bizim milletimiz bizim yapacağımızı da bu hükümetin yapacağını da gayet iyi biliyor. Biz laf üretmiyoruz, hizmet üretiyoruz. Onlar konuşuyor, biz yapıyoruz. Yapıldığı zaman inşallah belki bizden önce onlar binecekler. Bu işe onlar faydalanacaklar ki aynı şekilde. Bir parti lideri Genel Başkanı aynen şunu söylüyor, AK Parti’nin 21 yılda yapmış olduğu yatırımların %90 sekizi israftır diyor ama maalesef bizden çok onlar kullanıyorlar. Biz laf üretmiyoruz. Hizmete talibiz hizmet üretiyoruz. Yapıldığı zaman inşallah hep birlikte göreceğiz. Sayın vekilimiz söylediği gibi evcilik oyunu oynamıyoruz. Çiçeği burnunda milletvekili adayı gelmiş, oraya evcilik oyunu oynar gibi diye bir açıklama yapmış, inşallah bittiği zaman 14 Mayıs’ta da bu millet evliliği de oyunculuğu da ne olduğunu gösterecek” şeklinde konuştu.

“İnşallah bu eserimizi de Afyonkarahisar’a kazandıracağız”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise “CHP Grup Başkanvekili Engin Altay diyor ki siz dünyanın en iyi işini yapsanız bile biz size alkışlayacak halimiz yok. Zihniyet aynı zihniyet, zihniyet, yalancı, iftiracı, maalesef söz verip söz verip yerine tutmayan bir zihniyet ama elhamdülillah bugüne kadar AK Parti ne söz verirse, ne dediyse, ne yaptıysa sonuna kadar gelmiş ve yapmış bitirmiş bir dil iktidar. Biz hep söylüyoruz. Söz uçar, eser kalır diyoruz. Biz eserlerimizle övünüyoruz, eserlerimizle iş yapmakla övünüyoruz. İnşallah bu eserimizi de Afyonkarahisar’a kazandıracağız. Teleferiği kazandırdığımız gibi spor salonlarını kazandığımız gibi gastronomi kazandırdığımız gibi termal tesislerin kazandırdığımız gibi sağlık endüstri bölgesini ikinci sanayi kazandırdığımız gibi inşallah AFRAY’ı da Afyonkarahisar’da hizmetine sunacağız. Onlar sonunda eminim ki utanmayacaklar, ama biz şunu söylüyoruz, söz uçacak eser burada kalacak, teşekkür ediyoruz. Kaldı ki bu proje sayın ulaştırma bakanımız geldiğinde bizzat kendisi ifade etti.

“Hazmedemiyorlar”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da “Söz verdiğimiz tarihte bitireceğimizi tekrar ediyoruz. Herhangi bir tereddütümüz ya da şüphemiz yoktur. Bu tarihle ilgili inşallah mahcup olmayacağız. O tarihte de hizmete açmış olacağız. Belediye başkanlarımız, genel müdür yardımcımız ve firmanın Genel Müdürü öncelikle vekillerimizin de bahsettiği gibi biz AK Parti iktidarı olarak her zaman eser siyaseti yaparak hizmet siyaseti yaparak Afyonkarahisar hemşerilerimizi ve tüm ülkemize hizmet etmekle mükellefiz. Daha önce biliyorsunuz bu ilk defa değil. Sinanpaşa hastanesinde de yaptılar. TOGG aracını görmelerine rağmen fabrika sordular. İftira üzerine bir siyaset yaptığı için bunları biz artık önemsemiyoruz. İşimize bakıyoruz ve bugün itibariyle de şantiye biz hızlı bir şekilde devam ediyor. Yağmur çamur demeden sağ olsunlar firmamız hızlı bir şekilde söz verdiği tarihte hep yerine getirmek üzere şu an devam ediyorlar. Ben Afyonkarahisarlı hemşerilerimizi üniversiteye bu şantiyeyi görmeye davet ediyorum. Bu şekilde açıklamalar yapıyoruz ama kendileri de gözleriyle görsünler. Hiçbir şeye inanmasınlar. Bu proje Türkiye çapında geniş bir proje, çok büyük bir proje. Afyonkarahisar tarihini değiştirecek olan proje, dün AFRAY ve yine aynı şekilde teleferik temelleri atıldı. Bunlar bunu hazmedemediler ve hazmedemeyenlerin sebepleri de bunlar hayal bile edemediklerini biz bir bir imalatını yapıyoruz, üretimini yapıyoruz ve temellerini atıyoruz” dedi. 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.