DOLAR 32,6709 % 1.22
EURO 34,9441 % 0.1
GRAM ALTIN 2.446,56 % 2,32
ÇEYREK A. 4.000,13 % 2,32
BITCOIN 66.851,99 -1.355
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 35°
Google News

AKARÇAY: OLMASI GEREKEN ŞU İHTİYACI YAPIN LÜTFEN BURCU BAŞKAN

Son Güncelleme :

21 Mayıs 2024 - 7:11

AKARÇAY: OLMASI GEREKEN ŞU İHTİYACI YAPIN LÜTFEN BURCU BAŞKAN

Gazeteci Murat Akarçay, Mecidiye çıkışından İzmir Antalya Yoluna bağlanan güzergahta yapılan yol genişletme ve refüj çalışmaları sonrası ortaya çıkan önemli bir hatayı gündeme getirdi. 

Akarçay, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’a seslenerek, bu hatanın düzeltilmesi gerektiğini belirtti.

Park Hayat Hastanesi’ne Girişteki Zorluklar

Akarçay, halk arasında “Kırmızı Hastane” olarak bilinen Park Hayat Hastanesi’ne şehir içinden girişin zorlaştığını, orta refüjün kaldırılmasıyla hastaneye ulaşımın Paşa Cami Kavşağı’ndan U dönüşü yapılarak sağlandığını vurguladı. 

Bu durumun, acil durumlarda hayati tehlikelere yol açtığını ifade etti.

Akarçay olayı şu şekilde anlattı; “Geçtiğimiz gün dost meclisinde yeni tanıştığım bir insan anlattı. Annesi yüksek tansiyon nedeniyle bayılma geçirmiş işin garip tarafı kendi kullandığı aracın içinde olmuş o esnada bu durum.

Hızlı bir şekilde bulunduğu konum itibarıyla aracını Park Hayat hastanesine doğru yöneltmiş; korna çalarak ve dörtlüleri yakarak Paşa Camisi Kavşağına gelmiş.

Geldiği saat kavşağın en hareketli zamanları, korna çalmasına ve dörtlüleri yakmasına rağmen önündeki araçların yol vermesini istemiş ama bir türlü öndeki araçları hareket ettirememiş.

Açmış camı bağırarak yolu açın lütfen annem rahatsız demiş.

Bir minibüs şoförü de Paşa Cami Kavşağındaki tepedeki EDS kamerasını göstererek abi affetmiyor hatayı bu kamera kimse hareket etmez demiş.

Allahtan 20 saniye civarında yeşil ışık yanmış ve Acil Servise yetiştirmiş annesini, ilk müdahale yapılmış.

2 saat kadar müşahede altında tutulduktan sonra en kısa sürede bir Kardiyoloji Uzmanına gitmesi tavsiyesi ile taburcu edilmiş. Gelmiş geçmiş olsun diyelim bu kardeşimize.

Ya peki o teyze o esnada Kalp Krizi geçiriyor olsaydı ya da Beyin Felci geçiriyor olsaydı.

Onu geçtim Ambulanslar için ışık zorunluluğu yok biliyorsunuz, böyle bir durumda bile saniyelerin önemli olduğu anda bir ambulansın direk hastaneye geçiş imkânı varken ortalama 35-40 saniye daha o hastaneye ileride ki kavşaktan U dönüşü yaparak acil servise neden ulaşsın.

İnsan hayatından bahsediyoruz. Bazen bir saniye bile o kadar önemlidir ki yaşamayan bilmez.”

Trafik Güvenliği ve Yayalar

Kırmızı Hastane önündeki caddede hızlı akan trafiğin, dolmuştan inen yayalar için tehlike oluşturduğunu belirten Akarçay, sarı flaşörlü trafik lambalarıyla bu bölgede yavaş ve kontrollü geçişlerin sağlanması gerektiğini önerdi.

Başkan Burcu Köksal’dan Destek İsteği

Gazeteci Murat Akarçay, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’dan konuyu Belediye Meclisi’nde gündeme almasını ve gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep etti. 

Ayrıca, belediye yetkisinde olmayan durumlarda ilgili kurumlarla iş birliği yaparak çözüm bulunmasını istedi.

Akarçay, “Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’dan mevzuat gereğine göre konuyu Belediye Meclisi gündemine almasını, Başkanlık yetkisindeyse Afyon Halkının sağlığı adına doğru olan çalışmayı planlatarak ve istişare ederek hayata geçirmesini, Belediye dışında bir Kurum yetkisindeyse bu şehrin Şehrül-Emini olarak girişimsel çözüm sağlamasını en derin saygılarımla kendisinden Afyonkarahisar Halkı adına arz ve rica ediyorum.” şeklinde isteğini ifade etti.

#Afyonkarahisar #ParkHayatHastanesi #TrafikSorunu #AcilDurum #BurcuKöksal #Sağlık #MuratAkarçay

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.