SON DAKİKA
hava
Dünya Motokros Şampiyonası Reklamı
Google News

Alper Yağcı’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Son Güncelleme :

07 Mart 2024 - 11:31

Alper Yağcı’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İYİ Parti’nin Belediye Başkan adayı Alper Yağcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Yağcı, mesajında;

“Başta aile olmak üzere toplumun en önemli yapı taşı olan, hayatımızın her anını daha özel kılarak güzelleştiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı sırasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında fedakarlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk kadınının dünyaya örnek teşkil edecek şekilde yetişmesi ve toplumsal hayat içerisinde yerini alması için döneminin en ileri adımlarını atmıştır.

Türk kadınına verilen haklar Cumhuriyetimizin önemli kazanımlarından biri olmuştur. Eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız, annelik gibi manevi rollerin yanında, bu gün toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır.

Aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak, toplumumuzun temel ve ortak sorumluluğudur.

Bu özel günde tüm kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve değerin gösterildiği, güzel günler temenni ediyor; Şehrimiz, ülkemiz ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.

#8Mart #DünyaKadınlarGünü #KadınHakları #ToplumsalCinsiyetEşitliği #İYİParti #AlperYağcı

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.