SON DAKİKA
hava
Google News

ATSO, Şamlıoğlu’nun Katılımıyla Mesleki Eğitim Sektör Toplantısı Düzenledi

Son Güncelleme :

08 Şubat 2024 - 7:52

ATSO, Şamlıoğlu’nun Katılımıyla Mesleki Eğitim Sektör Toplantısı Düzenledi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), mesleki eğitim sektöründe önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten’in organizasyonuyla düzenlenen toplantıya Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Taner Bolat, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, üniversite rektörleri, il Millî Eğitim Müdürü ve sektör temsilcileri katıldı.

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirerek 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Ayrıca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 72. kuruluş yıldönümünü kutlayarak TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu liderliğinde ülke için çalışma sözü verdi.

Serteser, mesleki eğitimin önemine vurgu yaparak, geçen hafta düzenlenen Ortak Akıl Buluşması’nda iş dünyasının personel sıkıntısını dile getirdiğini ve bu soruna çözüm bulmak için mesleki eğitimin önemli olduğunu belirtti.

Meslek lisesi mezunlarının teknisyen ve girişimci niteliklerinin ön plana çıkarılması gerektiğine dikkat çekti.

ATSO’nun mesleki eğitim alanındaki çalışmalarını aktaran Serteser, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin himayelerinde bulunduklarını ve öğrencilerin üretim süreçlerine katılımını teşvik ettiklerini belirtti.

Okulun döner sermaye cirosunun artışını da paylaşarak hedeflerinin Türkiye genelinde ilk 10 okul arasına girmek olduğunu söyledi.

12. Kalkınma Planı’na da atıfta bulunan Serteser, yeşil ve dijital dönüşümün öne çıkacak sektörlerini sıraladı ve bu doğrultuda okullarında alanlar açılması taleplerini iletti.

Toplantının devamında, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ve Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, mesleki eğitimle ilgili sunumlarını gerçekleştirdiler. Toplantı, soru-cevap bölümü ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu’na ve diğer katılımcılara plaket takdim etti.

#ATSO #MeslekiEğitim #MilliEğitim #BakanYardımcısı #Afyonkarahisar #TOBB #KalkınmaPlanı #YeşilDönüşüm #DijitalDönüşüm

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.