SON DAKİKA
hava
Dünya Motokros Şampiyonası Reklamı
Google News

Dolandırıcılık Şüphelisiyle Aranan Şahıslar Yakalandı

Son Güncelleme :

05 Mart 2024 - 13:38

Dolandırıcılık Şüphelisiyle Aranan Şahıslar Yakalandı

Çay İlçesi’nin Yeşilyurt köyünde yaşayan bazı şüpheli şahısların, sosyal medya üzerinden kadın ismiyle profil oluşturarak kendilerini çoban olarak tanıtarak sahte altınları define ürünü olarak sattıkları tespit edildi. 

Çay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla başlatılan geniş çaplı çalışma kapsamında, toplam 19 şüpheli şahsın bu nitelikli dolandırıcılık eylemlerine karıştığı belirlendi. 

Bu şahısların Türkiye’nin farklı illerinden 5 kişiyi dolandırdığı ve 8 kişiyle de dolandırıcılık amaçlı görüşmeler gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Yapılan çalışmalar sonucunda, şüphelilerin gerçekleştirdiği dolandırıcılık olaylarından 1.325.000 TL maddi kazanç elde ettikleri belirlendi. 

Sabah saatlerinde gerçekleştirilen planlı operasyonla birlikte 15’i erkek ve 4’ü kadın olmak üzere toplam 19 kişi gözaltına alındı. 

Operasyon sırasında yapılan aramalarda cep telefonu, para, pompalı tüfek, ruhsatsız tabanca, fişek, muhtelif altınlar, altın görünümlü mercimek şeklinde malzeme, toprak halde kahverengi altın tozu ve altın ezme aparatı ele geçirildi.

#Dolandırıcılık #Operasyon #Çayİlçesi #ŞüpheliŞahıslar #SosyalMedya #DefineÜrünü #Gözaltı

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.