SON DAKİKA
hava
Google News

“Eski Uzman Çavuşlar Atanma Sorunlarıyla Mücadele Ediyor”

Son Güncelleme :

02 Kasım 2023 - 6:13

“Eski Uzman Çavuşlar Atanma Sorunlarıyla Mücadele Ediyor”

Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, 3269 Sayılı Kanun ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde Uzman Çavuş olarak görev yapmış ve çeşitli nedenlerle görevlerini sonlandırmış Eski Uzman Çavuşlar olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar hizmet vermiş bireylerin yaşadığı atanma sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir açıklama yaptı. 

Gündeşli, “Değerli Basın Yayın Kuruluşumuz, Devletimiz, Bayrağımız ve Milletimiz için yıllarca en ön saflarda mücadele etmiş kahraman eski uzman çavuşların yaşadığı sorunlara dikkatinizi çekmek istiyoruz. 

Çeşitli nedenlerle görevini kendi isteğiyle sonlandırmış ve atanamama sorunuyla karşılaşan bizler, kamuoyunun desteğini ve ilgisini talep ediyoruz” dedi.

Gündeşli, Eski Uzman Çavuşlar olarak atanma hakkını kullanmak istediklerini ancak referans eksikliği, kota doluluğu ve diğer engeller nedeniyle bu hakkı kullanamadıklarını belirtti. 

Bu durumun binlerce kişinin yaşadığı bir mağduriyet olduğuna ve ailelerin geçimini sağlama sorunlarına yol açtığına dikkat çekti.

Eski Uzman Çavuşlar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar hizmet vermiş bireyler olarak, devletin kanunla vermiş olduğu atama hakkını kullanmak ve kamu kurumlarına memur olarak atanabilmek istediklerini belirtiyorlar. 

Ancak referans eksikliği, kota doluluğu ve boş kadro olmaması gibi nedenlerle bu hakkı kullanamadıklarını ifade ediyorlar. 

Bu durum, binlerce kişinin yaşadığı bir mağduriyete neden oluyor ve ailelerin zor durumda olduğu yuvaların dağılmasına yol açıyor.

Eski Uzman Çavuşlar, terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve vatan savunmasında canlarını ortaya koyarak görevlerini layıkıyla yerine getirmiş bireyler olduklarını vurguladılar. 

Ancak atanma sorunu nedeniyle işsizlik ve mağduriyetle karşı karşıya kaldıklarını ifade ettiler.

TBMM’de sayısız milletvekilleri ile görüşmeler sağlayarak olumlu sonuçlar aldıklarını belirten Eski Uzman Çavuşlar, şimdi basın ve yayın kuruluşlarından destek bekliyorlar. 

“Haklı mücadelemizde siz saygıdeğer basın ve yayın kuruluşlarından bizlere destek vermenizi rica ediyoruz” diyerek kamuoyunun farkındalığını artırmanın, 

yetkililerin dikkatini çekmenin ve yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulmanın önemini vurguluyorlar.

#EskiUzmanÇavuşlar #AtanmaSorunu #TürkSilahlıKuvvetleri #Kahramanlar #Mağduriyet #AtamaHakkı

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.