DOLAR 32,3026 % 0.24
EURO 35,1348 % 0.06
GRAM ALTIN 2.513,53 % 0,12
ÇEYREK A. 4.109,62 % 0,12
BITCOIN 69.014,91 4.237
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 18°
Google News

Güreşçilere Afet Farkındalık Eğitimi Verildi

Son Güncelleme :

07 Mart 2024 - 8:01

Güreşçilere Afet Farkındalık Eğitimi Verildi

Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksinde bulunan Sporcu Eğitim Merkezi ve Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezinde düzenlenen eğitimlerde, Dünya, Avrupa ve Türkiye’de derece elde etmiş güreşçilere afet farkındalık eğitimi, yangın ve tahliye tatbikatı ve deprem anı eğitimi verildi. 

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü uzman ekipleri tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde güreşçilere afetlerle başa çıkma konusunda bilinçli ve hazırlıklı olma bilgileri aktarıldı.

AFAD uzmanları, afetlerin türleri, oluşum nedenleri ve etkileri hakkında güreşçilere bilgi verirken, afet durumlarında yapılması gerekenler ve alınması gereken önlemler uygulamalı olarak gösterildi.

Sporcu Eğitim Merkezi ve Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezinde olası bir yangın senaryosu canlandırılarak, güreşçilere yangın ve tahliye tatbikatı uygulamalı olarak öğretildi. 

Deprem anında doğru davranışların nasıl olması gerektiği de uygulamalı olarak gösterilirken, güreşçilere “çök-kapan-tutun” hareketini yapmaları ve güvenli bir pozisyonda beklemeleri öğretildi.

Eğitimlerin ardından AFAD uzmanları, güreşçilerin afet ve acil durumlarla ilgili sorularını yanıtladı. 

#Afyonkarahisar #Güreş #AfetFarkındalık #AFAD #TahliyeTatbikatı #DepremEğitimi

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.