301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Temmuz 2021 - Salı 10:49
 
ALT GEÇİT SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR
ALT GEÇİT SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR
BELEDİYELER Haberi


  ALT GEÇİT SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

     Şehir trafiğini rahatlatma adına Karayolları Kavşağındaki alt geçit çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.  Merkez ve çevre mahallelerde birçok noktada yol genişletme ve yapım çalışmalarını devam ettiren Afyonkarahisar Belediyesi, trafik yoğunluğunu azaltacak Karayolları Kavşağındaki alt geçit çalışmalarına hız verdi.

     Alt yapı çalışmaları devam eden proje kapsamında ekipler fore kazık çalışmasına başladı. Bölgede yürütülen hummalı çalışmalar ardından hizmete açılacak alt geçidin şehrimizdeki trafik yoğunluğunu ciddi oranda rahatlatması hedefleniyor. Güvenli trafik, güvenli yaşam düsturu ile yapılan Karayolları Kavşağı Alt Geçit çalışması kısa sürede tamamlanarak vatandaşımızın hizmetine sunulacak.

     Devam eden çalışmalar hakkında konuşan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Bizim belediye olarak yaptığımız en temel işlerden biri, idari sınırlarımız içindeki yollarda, konforlu ve güvenli seyahati tesis etmektir. Bu kapsamda hizmet seferberliği içinde, bu çalışmaları devam ettiriyoruz. Yolların kesiştiği şehir Afyonkarahisarımıza yakışır şekilde hareket ediyor ve yol yapım çalışmalarımıza hassasiyet ve özen gösteriyoruz. Şehrimiz önemli bir turizm destinasyonu olma yolunda ilerlerken bizlerde bu bilinç ile trafik güvenliğini sağlamak adına çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“FORE KAZIK ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI”

        İhale sürecine dair bilgiler de veren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini aktardı. Başkanımız Zeybek; “İhaleye çıkıldı ve şartname imzalandı yağmur suyu tahliye kanalları yapım işi ile çalışmalar başlatıldı. Şu an aynı anda içme suyu, kanalizasyon çalışmaları eş zamanlı olarak yürütülüyor. Ayrıca mevcut asbest boruları, çelik borularla değiştirerek içme suyu problemini de uzun vadeli çözüme kavuşturmuş olacağız. Bölgede hem alt geçit, hem de alt yapı çalışmaları devam ediyor. Yüklenici firma fore kazık çalışmalarına da dün itibariyle başladı.  İnşallah en kısa sürede projeyi tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Çalışmalardan dolayı mutlaka esnaflarımız kısmen de olsa sıkıntı yaşayacaklar. Bundan dolayı bölge esnafımıza biraz daha sabırlı olmalarını diliyorum. İmkânımız olsa farklı bir yapım tekniği ile bu çalışmaları yapmak isteriz ama bu tarz çalışmalarda bu gibi durumlar kaçınılmaz oluyor. Şehrimizin her alanda cazibe merkezi olması için çalışıyoruz. İnanıyoruz ki; bu çalışmalar bizi, şehrimizin geleceğine bir adım daha yaklaştıracak. Alt geçit çalışmasında emeği geçenlere de gayretleri nedeni ile ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , ALT, GEÇİT, SEFERBERLİĞİ, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Basın İlan Kurumu
Haber Yazılımı