301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Kasım 2016 - Salı 15:40
 
ATIKSU LABORATUVARIMIZ BAKANLIKTAN ´YETERLİK´ ALDI
Afyonkarahisar İli Atıksu Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliği bünyesinde bulunan Laboratuvarımız su-atıksu analizleri için Türk Akreditasyon Kurumu’ndanTS EN ISO/IEC 17025 Kalite Yönetim Sistemi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Yeterlik belgelerini aldı.
BİLİM Haberi


Atıksu laboratuvarı sadece çevre laboratuvarı olması nedeniyle değil, aynı zamanda numune alma kapsamında da ilimizde tek yetkili laboratuvardır.

10 AYDA 1086 ADET RAPOR DÜZENLENDİ

Atıksu Arıtma Birliği Laboratuvarı, su ve atıksu alanlarında 25 parametrede Çevre Bakanlığı Talimatlarına uygun olarak analizleri gerçekleştirmekte. 2016 yılından bu yana laboratuvarda 1086 adet rapor düzenlendi.  Laboratuvar personellerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ve Türk Akreditasyon Kurumu’nun açtığı eğitim programlarına katılarak ve sınavlarda yeterli başarıyı sağlayarak numune alma ve analiz hizmetlerinde gerekli yetkilendirmeleri aldığı bildirildi.

BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ ÇALIŞIYOR

TS EN ISO/IEC 17025 standardına uygun olarak kurulan laboratuvar,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Ölçüm Ve Analiz Laboratuvarları Yeterlik Yönetmeliği kapsamında bağımsız ve tarafsız bir hizmet anlayışı içinde,konularında uzman ve eğitimli 10 personel ile su/atıksu analizlerini ve numune alma faaliyetlerini gerçekleştirmekte.  2014 yılında kurulan ve yıllar içinde gerekli kapsam genişletmelerini tamamlayan Birlik Laboratuvarı, ilimizde bulunan fabrikalar, hayvan çiftlikleri, seralar, oteller, hastaneler başta olmak üzere atıksu üreten işletmelerin atık su analizlerini titizlikle yapmakta ve “Çevre ve İnsan Sağlığı” için amir kurumlarca alınması mücbir tedbirler için gerekli ölçümleri yapmakta.  Atıksu Laboratuvarı, Afyonkarahisar Merkez Atıksu Arıtma Tesisi ve Düzağaç Atıksu Arıtma Tesisiile birlikte Çay, Bolvadin, Dereçine, Şuhut, Karaadilli, Sandıklı, Emirdağ, İscehisar Belediyelerinin Atıksu Arıtma Tesisleri olmak üzere toplamda 10 adet AtıksuArıtma Tesisi’nden düzenli periyotlarla numuneler alınıp analiz hizmeti vermekte.

Kaynak: (Afyon Haber) - Afyon Kent Haber Editör: Afyon Haber Merkezi
 
Etiketler: Afyonkarahisar, İli, Atıksu, Arıtma, Tesisi, Kurma, İşletme, Birliği, bünyesinde
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Basın İlan Kurumu
Haber Yazılımı