301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Eylül 2021 - Cumartesi 23:00
 
Dünya Motokros Şampiyonasının açılış seremonisi yapıldı
Afyonkarahisar’ın dünyada ilk kez aynı hafta içerisinde iki etaba ev sahipliği yapacağı Dünya Motokros Şampiyonasının
Haberi


Dünya Motokros Şampiyonasının açılış seremonisi yapıldı

Afyonkarahisar’ın dünyada ilk kez aynı hafta içerisinde iki etaba ev sahipliği yapacağı Dünya Motokros Şampiyonasının açılış seremonisi yapıldı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde 4-5 Eylül tarihlerinde MXGP of TURKEY, 7-8 Eylül tarihlerinde ise MXGP of AFYON ismiyle düzenlenecek dev organizasyonun açılışına Valimiz Gökmen Çiçek, Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Çoşkun Karadaeniz, il protokolümüz ve yarışçıların katılımıyla gerçekleşti.Açılışta konuşma yapan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, bu düzenlenecek organizasyonla şehrimizin ismini tüm dünyaya duyuracaklarını söyledi.

Zeybek Başkan konuşmasında; “Kovid-19 nedeniyle 2020 yılında yapamadığımız şampiyonayı bu yıla ertelemiştik. Erteleme sonucu şampiyona bereketlendi. Bu yılki şampiyonayı dolu dolu festival şeklinde yapalım diye düşünürken, Motokros’un 9. ayağı MXGP Türkiye diye adlandırılırken, 10. ayağı İtalya’da planlanırken ‘Güvenli Ülke Türkiye’ sloganıyla 10. ayağı da Afyon’a aldık. 2021 MXGP PF Afyon diye şehrimizin ismi ön plana çıkan bir şampiyonaya ev sahipliği yapacağız. 4-5 Eylül 2021 tarihinde şampiyonanın 9. ayağı, 7-8 Eylül 2021 tarihinde de şampiyonanın 10. ayağını gerçekleştireceğiz. Çünkü bizim pistimiz dünyanın en iyi pistidir. Dünyanın en iyi padok ödülünü alan bir piste, komplekse sahibiz. İnşallah bu yılda ödüllerin tamamını toplayacağımıza eminim. Sizler destek verdikçe bizler yenilerini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 
Açılışta Valimiz Gökmen Çiçek ve Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’de birer konuşma yaparak şehrimizin tanıtımına büyük katkı sunan bu dev organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’na teşekkür ettiler.

 

Dünyanın en iyi motokrosçularının yarışacağı yarışlar yarın start alacak. Dünya Motokros Şampiyonası, 7,3 milyar kişinin yaşadığı 180 ülkede yayınlanıyor ve ölçümlenmiş 3.1 milyar izleyici tarafından izleniyor.

 
 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Dünya, Motokros, Şampiyonasının, açılış, seremonisi, yapıldı,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Basın İlan Kurumu
Haber Yazılımı