301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Nisan 2015 - Salı 11:44
 
Kar yağışı çiftçileri zarara uğrattı
Nisan ayında yağan kar yağışı en çok da çiftçileri etkiledi. Kar yağışı sonrası tarlalarda büyük zarar meydana geldi ve çiftçiler zor durumda kaldı.
BİLİM Haberi


Afyon Haber - Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesine bağlı Derbent köyünde eriyen kar suları tarlalara büyük oranda zarar verirken birçok ekili alan su altında kaldı.
Afyonkarahisar'da Nisan ayında yağan karın ardından gelen sıcak havalar nedeniyle eriyen kar suları Bayat ilçesine bağlı Derbent köyünde birçok ekili alana zarar verdi. Tarlaların su altında kaldığı Derbent köyündeki çiftçiler birçok ekili alanın telef olduğunu belirterek yetkililerden hasar tespiti yapılarak yardım edilmesi istedi.
Arpa ekili tarlası su altında kalan Çiftçi Mustafa Kanat, kışın yağan karın tarlalara herhangi bir zarar vermediğini, ancak Nisan ayında yağan ve güneşle birlikte aniden eriyen kar nedeniyle tarlaların sular altında kaldığını söyledi. Köyde birçok çiftçinin zarar gördüğünü belirten Çiftçi Kanat, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden hasar tespiti yapılarak en azından çiftçilerin biraz da olsa hasarının karşılanması gerektiğini belirtti.

 
Alternate Text
Kaynak: Editör: Mustafa ŞENGÜL
 
Etiketler: Nisan, ayında, yağan, kar, yağışı, çok, da, çiftçileri, etkiledi, Kar, yağışı, s
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Basın İlan Kurumu
Haber Yazılımı