SON DAKİKA
hava
Google News

Küççükkurt’tan Güney Çevreyolu Projesi

Son Güncelleme :

14 Mart 2024 - 11:56

Küççükkurt’tan Güney Çevreyolu Projesi

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt beraberindeki partililerle birlikte 2. Küçük Sanayi Sitesi’nde esnaf ve sanatkarlarla bir araya geldi.

Şehir içi trafikle ilgili bir başka çalışmasının da “Güney Çevreyolu” olarak tabir ettikleri projeleri olduğunu belirten Başkan Adayı Küçükkurt, “Güney Çevre yolu projemizi özetle şöyle anlatabiliriz.

Alparsan Türkeş Köprüsü’nden şehre doğru girdiniz, sağa döndüğünüz zaman Taşlıdere’ye geldiniz. 

Taşlıdere bölgesine geldiğinizde karşınızda kayalıklarda yol bitti şehir bitti. Hâlbuki onun arkası Olucak Taşpınar bölgesine çıkan tepenin arkasıdır. 

Bizim tarihi kent dokumuzun olduğu noktadır. Bugün görüyoruz ki yeri geldiğinde bahsettiğimiz bazı ayağı yere basmayan projeler var. 

Mesela şehre akvaryum kurmaktan filan bahsediliyor. Tamam, bunlar da belki olabilir ama yine maliyetle bağdaştırmak için söylüyorum. 

Bir akvaryum kurmanın bedelini 40 ile 60 milyon TL arasında belirleniyor. 

Bu noktadan Taşlıdere’den, Taşpınar’a açılacak tünelin bedeli de buna eşit bir rakamdır. Önceliğimiz şehir içi trafik çözümü için gerekli yatırımı yapmak mı olmalı? Yoksa bu mu olmalı.

 

Türkiye’nin teknolojisi artık bu tünelleri açmak için mevcuttur. Kilometrelerce dağlar deliniyor. 

Afyonkarahisar Belediyesi o kadarcık mesafeyi bir tünelle birbirine bağlayamayacak mı? Bu tünelin açıldığını göz önünde canlandırdığınızda; Afyonkarahisar hem giriş noktasından hem tarihi kent dokusuna hem Hıdırlık’tan mevcut olan yolun ıslah edilmesiyle birlikte şehrin doğu noktasına bağlanabilecek. 

Bu da tamamen alternatif bir güzergâh olarak şehir trafiğini çok rahatlatacak. Nasip olursa önceliklerimizden bir tanesi de bu olacak. 

Allah izin verirse ve o bölgedeki yapılaşmayı da hızlandırabilirsek ki tıkalı damarlarımızı açtığımızda kan akışı sağlanınca her şey düzelecek, güzelleşecek. 

Bu da trafikte ön gördüğümüz çalışmalarımızdan bir tanesi olacak.” şeklinde konuştu.

“Afyonkarahisar kentsel dönüşümle ilgili çok zaman kaybetti. Buradaki zaman kaybımız da ne yazık ki devlet kademeleri ile devlet kurumları ile vatandaşımızın arasındaki iletişimin doğru kurulamaması oldu. 

Afyonkarahisar Belediyesi buradaki iletişimi en doğru şekilde kurabilecek ve yönetebilecek tek kurumdur. 

Afyonkarahisar Belediyesi bu noktada yük almalı rol almalı ve hemşehrilerimizle Afyonkarahisar’daki kentsel dönüşüm bölgesindeki hak sahipleriyle devlet kurumları arasındaki koordineyi sağlamalıdır. Bu koordinasyon sağlandıktan sonra hepimiz tekrar göreceğiz ki burada aşılamayacak bir sorun yok. 

Hemşerilerimiz emin olsunlar ki, kendi imkânlarına ve mevcut haklarına yönelik birçok alternatif sunacağımız çalışmalarımızda hazır” dedi.

#GüneyÇevreyolu, #Afyonkarahisar, #SezerKüçükkurt 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.