SON DAKİKA
hava
Google News

Maden Arama Faaliyetleri ve İşletmeleri Afyonkarahisar Gündeminde

Son Güncelleme :

21 Şubat 2024 - 8:11

Maden Arama Faaliyetleri ve İşletmeleri Afyonkarahisar Gündeminde

Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, maden arama ve işletme faaliyetlerinin Afyonkarahisar gündeminde önemli bir yer tuttuğunu vurgulayarak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a yönelik yazılı olarak bir dizi soru yöneltti.

Olgun’un soruları arasında son 15 yıl içerisinde Afyonkarahisar genelinde kaç maden arama ruhsatı verildiği, bu ruhsatların hangi bölgeleri ve ne kadarlık alanı kapsadığı, kaç ruhsatın işletme ruhsatına dönüştüğü ve hangi madenleri kapsadığı gibi konular yer aldı.

Ayrıca, Afyonkarahisar genelindeki maden ocaklarında son 15 yılda meydana gelen iş kazaları ve bu kazalarda hayatını kaybedenler ile yaralananların sayılarına dair detaylar da talep edildi.

Maden arama ve işletme faaliyetlerinin çevresel ve sosyo-ekonomik etkilerini anlamak ve gerekli önlemleri almak amacıyla yapılan bu sorular, Afyonkarahisar ve çevresindeki maden sektörünün durumunu detaylı bir şekilde incelemeyi amaçlıyor.

Milletvekili Olgun’un sorularıyla birlikte, maden arama faaliyetlerinden sonra ortaya çıkan atık ve çevre bozuklukları ile ilgili alınan önlemler ve kontrol mekanizmaları da araştırma kapsamında ele alınması istendi.

#Afyonkarahisar #MadenArama #Madenİşletmeleri #HakanŞerefOlgun #Enerji #Çevre #SoruÖnergesi

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.