SON DAKİKA
hava
Google News

S.A.K, Afetlere Hazır Olmak İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

Son Güncelleme :

21 Eylül 2023 - 10:23

S.A.K, Afetlere Hazır Olmak İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

Kahramanmaraş’ta yaşanan ‘asrın felaketi’ olarak nitelendirilen depremlerin ardından, gözler yeniden afetlere hazırlık ve kurtarma ekiplerine çevrildi. 

Afyonkarahisar’da Arama Kurtarma Derneği S.A.K, her an müdahaleye hazır olmak için ekipmanlarını tamamlıyor ve üyelerini eğitiyor.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından, Türkiye’de afetlere karşı hazırlıklı olma ihtiyacı bir kez daha vurgulanıyor. 

Bu bağlamda, Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren Arama Kurtarma Derneği S.A.K, afetlere karşı hazırlıklı olmak amacıyla çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Afetlerin zaman ve mekanı önceden tahmin edilemediği için, hızlı ve etkili bir müdahalenin hayati önem taşıdığı bir gerçektir. 

Bu nedenle S.A.K üyeleri, hem teorik hem de pratik eğitimler alarak afet durumlarında nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğreniyorlar. 

Bu eğitimler, afetzedelere yardım etme ve kurtarma operasyonlarına katılma becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

S.A.K Derneği Başkanı Hüseyin Öngören, “Afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli ekipmanları temin etmeye çalışıyoruz. 

Bağışçılarımızın desteğiyle bu ekipmanları tamamlamaya çabalıyoruz. Dernek merkezimiz, ayni yardımların kabul edildiği bir merkez haline geldi. 

Maske, gözlük, eldiven, kırıcı ve delici makine gibi malzemelerin yanı sıra, ulaşım araçları, jeneratör, kesici gibi nakdi yardımlara da ihtiyacımız var. 

Bu konuda gönüllülerimizin katılmasını bekliyoruz,” dedi.

S.A.K Arama Kurtarma Ekibine gönüllü olarak katılmak isteyen her yaştan insanı beklediklerini söyleyen Öngören, 

iletişim için S.A.K Hüseyin Özgören’in +90 541 254 51 80 telefon numarasından ulaşılabileceğini belirtti.

S.A.K ekipleri, gönüllü olarak faaliyet gösteriyorlar ve her canlının yaşam hakkına saygı duyarak kurtarma operasyonlarına katılıyorlar. 

Deneyimli ekip üyelerinin yanı sıra, yeni katılan ve katılmak isteyen üye adayları da afet bilinci kazanıyorlar. 

Destek gönüllülerinin de katkıları büyük önem taşıyor.

S.A.K olarak hazırlıklarını hızla tamamlayan dernek üyeleri, olası bir felakette hızlı müdahale için eğitimlerini tamamlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyorlar. 

Afyonkarahisarlı Arama Kurtarma Derneği S.A.K, afetlerin etkilerini en aza indirmek ve toplumu korumak için büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürüyor.

#Afyonkarahisar #Afyon #Haber #Arama #kurtarma #Deprem #Afet

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.