SON DAKİKA
hava
Google News

Taytak: “Afyonlular 44 yıldır Karayolları Bölge Müdürlüğünün açılmasını bekliyor”

Son Güncelleme :

24 Kasım 2023 - 10:03

Taytak: “Afyonlular 44 yıldır Karayolları Bölge Müdürlüğünün açılmasını bekliyor”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçe görüşmelerinde konuşan Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar ile ilgili önem arz eden konuları dile getirdi. 

Taytak, “Afyonkarahisarlı hemşerilerimiz 44 yıldır Karayolları Bölge Müdürlüğünün açılmasını beklemektedir. Desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçe görüşmelerinde bir konuşma yaptı. 

Taytak, “Sayın Bakanım, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınızın tüm politikalarını Türkiye yüzyılında; insan ve çevre odaklı, akıllı ve güvenli entegre ulaştırma sistemleri ve hızlı iletişim ağlarıyla dünyada öncü olmak vizyonuyla sürdürüyorsunuz. 

1989 yılından itibaren, karayollarında etüt mühendisi olarak çıktığınız bu yolda, bugün bakan olarak hizmet vermektesiniz. 

Bu da sizin tecrübenizi, idareciliğinizi ve devlet adamlığınızı göstermektedir. Allah hayırlı ve başarılı ömürler nasip etsin”

TAYTAK’TAN BAKAN URALOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Bolvadin ilçesiyle ilgili talep edilen çalışmaların tamamlanmasından dolayı Bakan Abdulkadir Uraloğlu’na teşekkür eden Milletvekili Taytak, 

“Sayın Bakanım, şahsınızı ziyaretim sırasında Karayolları Genel Müdürlüğü döneminizde de yakinen takip ettiğiniz ve Afyonkarahisar ilimiz için çok önemli gördüğüm taleplerimizi tarafınıza iletmiştim.

2002 yılından bu yana yapılması beklenen, Emirdağ-Bolvadin-Çay bölünmüş yolumuzun kalan 3,5 kilometrelik kısmı verdiğiniz talimatla hemen tamamlanmaya başlanmış, 

Bolvadin ilçemiz sanayi kavşağında bulunan çok sayıda kazaya neden olan kavşağın genişletilmesi çalışmaları ise tamamlanmıştır. Şahsınıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim”

“TALEPLERİMİZLE İLGİLİ TALİMATLARINIZI BEKLEMEKTEYİZ”

Afyonkarahisar ile ilgili çözülmesi önem arz eden konuları da aktaran Taytak, 

“Afyon-Denizli karayolu üzerinde bulunan Evciler ilçemize ve yedi tane köyümüze giriş çıkış yapıldığı bozan kavşağına sinyalizasyon yapılması, tır ve kamyon giriş çıkışlarının yoğunluğundan kaynaklı mağduriyetler yaşanan, 

Afyon-Şuhut yolu güzergahında bulunan Nuribey Kasabamıza giriş hattı cep konulması, Bolvadin ilçemizde yer alan Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Devleti’nin izlerini taşıyan, 

ipek yolu üzerinde bulunan Kırkgöz Köprümüzün restorasyon uygulaması ihalesi yapılması taleplerimiz vardır. İnşallah kısa zaman içerisinde bu taleplerimizle ilgili talimatlarınızı beklemekteyiz”

“KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ TEKRAR İSTEMEKTEYİZ”

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün, Afyonkarahisar’a kazandırılması talebini tekrar ileten Taytak, 

“Sayın Bakanım, ülkemizin, güneyinden kuzeyine, doğusundan, batısına tüm yollar Afyonkarahisar’ımızdan geçmektedir. 

Türkiye’nin en önemli kavşak noktalarından birisi olan ilimizde 727 km karayolu bulunmaktadır. 

Konya ve Antalya bölge müdürlüklerinin sınırları içerisinde yer alan ilimizde bu sebepten dolayı karışıklıklar yaşanmaktadır. 

1979 yılında açılan, 1980 darbesinden sonra kapatılan ilimiz Karayolları Bölge Müdürlüğünü tekrar istemekteyiz. 

Konuyu tarafınıza daha önce iletmiştim sayın bakanım. Ankara- İzmir karayolu üzerinde 1.Organize Sanayi Bölgesi karşısında bulunan, 90 bin metrekarelik alana, 12 bin metrekarelik kapalı hizmet binası bölge müdürlüğü için yapılmış ve bu bina bölge müdürlüğü için fevkalade yeterlidir. 

Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz 44 yıldır bölge müdürlüğünün açılmasını beklemektedir. Desteklerinizi bekliyoruz sayın bakanım”

“BETON TRAVERS FABRİKASI AFYON’DA KALMALIDIR”

Milletvekili Taytak ayrıca, “Türkiye ekonomisine katkı saylayan, devlet demir yollarının özel sektöre olan bağımlılığını azaltan ve rekabet ortamı sağlayan Afyonkarahisar ilimizde bulunan Beton Travers Fabrikamız; günden güne kan kaybetmektedir. 

Verilen siparişler artırılmalı ona göre işçi istihdamı sağlanmalı ve Beton Travers Fabrikası Afyonkarahisar’da kalmalıdır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın ve ilgili kurumlarımızın 2024 yılı bütçelerinin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum”

#Afyonkarahisar #MehmetTaytak #UlaştırmaAltyapıBakanlığı #BütçeGörüşmeleri #Yatırımlar #Bolvadin #Evciler #KırkgözKöprüsü #KarayollarıBölgeMüdürlüğü #BetonTraversFabrikası #TürkiyeEkonomisi #Destek Talebi

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.