DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
GRAM ALTIN 2.438,65 % -0,91
ÇEYREK A. 3.987,20 % -0,91
BITCOIN 2.207.501 -2.456
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 17°
Google News

YUSUF BUDAK’IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Son Güncelleme :

08 Mart 2024 - 7:51

YUSUF BUDAK’IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu Genel Başkanı Yusuf Budak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Budak mesajında;

‘’’Aileden başlayarak, geleceğimizi şekillendiren ve sevginin sembolü olan kadınlarımız toplumun temel taşlarıdır.

Bugün, dünya genelinde Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Ancak, bu sadece bir kutlama günü değil, aynı zamanda kadınların geçmişteki mücadelelerini hatırlama ve gelecekteki eşitlik için bir çağrı niteliği taşıyor. 

Kadınlar, toplumun en önemli yapı taşlarından biri olmasına rağmen, hala birçok alanda eşit hak ve fırsatlara erişimde zorluklarla karşılaşıyorlar.

Kadınlar, iş yaşamından siyasete, sanattan bilime kadar birçok alanda önemli roller üstleniyorlar. Ancak, bu roller genellikle görmezden geliniyor veya küçümseniyor. 

Kadınlar günü, bu rollerin görünürlüğünü artırmak ve kadınların katkılarını takdir etmek için bir fırsat sunuyor.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ‘’Yeryüzünde gördüğünüz her şey kadının eseridir.

’’Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere kadına yönelik her türlü ayrımcılığın kalktığı, her türlü şiddetin son bulduğu, kadınların yönetimin her aşamasında ve hayatın her alanında daha çok temsil edildiği tüm kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve değerin gösterildiği, güzel günler temenni ediyorum.  

Yaşamımızın her anında her alanında olduğu gibi Uyuşturucu ile Mücadele konusunda çıktığımız  bu yolda bizimde en büyük destekçilerimiz annelerimizdir. 

Varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda her zaman yanımız da olan, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumun temel taşı kadınlarımızın, annelerimizin; daha güzel bir dünya ümidiyle öncelikle bu topraklar için Şehit olmuş kıymetli Şehitlerimiz ve Vatani görevini yapan Mehmetçiklerimizin Anneleri olmak üzere tüm Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi

#8Mart #KadınlarGünü #Eşitlik #KadınHakları #UyuşturucuİleMücadele #YusufBudak

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.